ارتقا برند با برگزاری ایونت

 در خصوص ارتقا برند همواره نظریات و سوالات زیادی برای مدیران بازاریابی و مدیران عامل شرکت ها مطرح بوده است و آنها عموما به دنبال پاسخ برای این سوالات هستند:

1- چه کار کنیم تا برندمان بر سر زبان ها بیافتد؟

2- مهمترین گام ها در برند سازی چیست؟

3- بازاریابی حرفه ای برای معروف شدن برند چه گام هایی دارد؟

4- چگونه با برگزاری ایونت / رویداد میتوانیم برند سازی کنیم؟

 برندینگ با ایونت و ایران ایونت

حال ایران ایونت سعی دارد در قالب این مقاله فرصت جدید بازاریابی مبتنی بر ایونت را جهت ارتقا برند به مخاطبان خود معرفی کند.

  پیروزی در دنیای تجاری پر رقابت امروز مستلزم راه ها و نقشه های هوشمندانه است و شما بعنوان مدیر یک کسب و کار نیاز دارید تا مانند تمامی کسب و کارهای مطرح دنیا نگاه بلند مدت و استراتژیکی به مقوله ی تولید، فروش و البته برندسازی داشته باشید. آنچه که امروزه به ارتقا برندهای مطرح دنیا کمک شایانی کرده است، عقیده ی آنها بر تولید محصولاتی است که نه تنها از لحاظ کیفیت در سطح مطلوبی بوده و پاسخگوی نیاز مخاطب است، بلکه به برقراری یک رابطه ی ذهنی و قلبی عمیق و بلندمدت با مخاطب منجر شده و در نتیجه ی خود یک رابطه ی سودآوری بلند مدت را بهمراه آورده است.

با ما در این نوشته همراه باشید تا مفاهیمی مانند ارتقا برند و استراتژی های ارتقا برند را مورد بررسی قرار دهیم. در نهایت به معرفی یک استراتژی بهینه و به روز و البته کارآمد می پردازیم و نکات پیرامون ارتقا برند با برگزاری رویداد را بررسی می کنیم.

ارتقا برند به چه معناست؟

اگر بخواهیم کمی ریشه ای به این موضوع بپردازیم، باید بگوییم که ارتقا یا معادل انگلیسی آن پروموشن مفهومی فراتر از تبلیغات برای شناساندن یک برند به مخاطب است. در واقع در بحث ارتقا برند یا brand promotion هدف نفوذ بین مخاطبان و تاثیرگذاری بر روی آنهاست تا به نحوی محصول شما را خریداری کنند و مهمتر از آن نام برند شما را بخاطر بسپارند.

بعنوان مثال در نظر بگیرید، آنچه که باعث شده است که مردم در هنگام نیاز به "دستمال کاغذی" بگویند که نیاز به "کلینکس" دارند، حکایت از همین تاثیرگذاری طولانی مدت نام برند است. مثال های بی شماری از این دست یافت می شوند که نام برند جایگزین نام محصول شده است و این نشان از موفقیت یک کسب و کار در امر برند سازی محسوب می شود. بخش بعدی این نوشته به استراتژی هایی خلاقانه برای ارتقا برند اختصاص دارد.

چند ایده ی خلاقانه برای ارتقا برند

ایده ها و راه های زیادی برای ارتقا برند وجود دارند، اما اینکه کدام یک برای برند شما بهترین است، بستگی به شما و البته اندازه ی کسب و کارتان دارد. از جمله ی استراتژی های ارتقا برند چاپ تبلیغات در مطبوعات و مجله ها و تولید محتوای بهینه، تبلیغات و لینک سازی در فضاهای مجازی شامل اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و لینکداین به صورت هویت بصری و گرافیکی است؛ بعلاوه تولید محصولاتی نظیر خودکار، لیوان، سالنامه با نقش برند شما و البته تخفیفات، مسابقه ها و چالش ها همگی در این دسته جای میگیرند.

فهرست استراتژی های لازم ترویج برند شامل موارد بیشتری می شود که در این نوشته به آن نمی پردازیم، اما در این میان یک استراتژی مهم و کارآمد وجود دارد که به صورت ارتباط چهره به چهره ی برند و مخاطبان آن و تاثیرگذاری مستقیم در خلال برگزاری یک ایونت یا رویداد است. این شیوه ی ارتقا برند که از آن بعنوان بازاریابی رویدادی یا event marketing یاد می شود،‌ شیوه ای نوین در استراتژی های بازاریابی به شمار می رود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

 

 برندسازی

 

 

 بازاریابی رویدادی از بهترین شیوه های بازاریابی

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم، مهمترین هدف شما در شناساندن برندتان باید ایجاد حس مثبت و تاثیر خوب بر روی مخاطبان باشد. در بازاریابی رویدادی این کار به نحو احسن انجام می شود؛ چرا که با اضافه کردن ارتباطات رو در رو مازاد بر ارتباطات آنلاین، یک لایه ی وفاداری بین شما و مخاطبانتان ایجاد می شود و اجازه می دهد تا پیام خود را به حاضران در رویداد که علاقمند به شنیدن داستان برند شما هستند، برسانید.

بازاریابی رویدادی یا ایونت مارکتینگ می تواند به دو شیوه ی آنلاین و آفلاین برگزار شود؛‌ در نوع آنلاین رویدادها به صورت وبینار(سمینار مبتنی بر وب) و نوعی ویدئو موسوم به پخش زنده یا لایو در شبکه های مجازی برگزار می شوند. در نوع آفلاین نیز رویدادها در قالب همایش ها، نمایشگاه ها و سمینار ها برگزار می شوند.

دلایل اهمیت بازاریابی رویدادی

به طور خلاصه دلایل اهمیت بازاریابی رویدادی در ارتقا برند در 5 مورد زیر خلاصه می شود:

1- رویدادها در واقع بهترین روش برای معرفی محصولات و خدمات به مخاطبان است، از آنجایی که مخاطب در محل حضور دارد، این روش نسبت به سایر روش های تبلیغات هزینه ی کمتری در بردارد.

2- کسب و کار شما در هر زمینه ای که باشد، احتمالا رقبای زیادی دارید. در واقع مصرف کنندگانی که به دنبال محصولات و خدمات خاص هستند با گزینه های زیادی مواجه هستند، برگزاری رویداد راهی است تا مخاطب شما را بهتر بشناسد و رابطه ای با صمیمیت بیشتر بین طرفین شکل بگیرد.

3- بعنوان صاحب یک کسب و کار، دریافت بازخورد و نظرات از کاربران برای شما اهمیت زیادی دارد، در سایر اشکال بازاریابی برای دریافت بازخورد باید تا زمان رسیدن محصول به دست مشتری صبر کنید، اما در صورت برگزاری رویداد می توانید در لحظه نظرات مشتریان را دریافت کرده و در تولید محصولات بعدی خلاقیت بیشتری به خرج دهید.

4- احتمالا در مورد بازاریابی دهان به دهان یا Word of Month Marketing شنیده اید. این نوع از بازاریابی در خلال بازاریابی رویدادی نیز اتفاق می افتد، چرا که به طور میانگین از هر 10 نفری که در رویداد استاندارد شما شرکت می کنند، 8 نفر تجربیات خود را با سایرین در میان می گذارند. برای استفاده از این مزیت باید مطمئن شوید مردم از رویدادی که برگزار کرده اید، بهره مند می شوند.

5- خبرگزاری ها علاقه ی زیادی برای حضور در رویدادها برای پوشش خبری مطبوعات و مجلات خود دارند، اگر از قبل برگزاری رویداد را به آنها اطلاع دهید، خبرنگاران در یک محیط حقیقی با محصول شما آشنا می شوند و انتشار اینگونه اخبار توسط آنها به نفع کسب و کار شما خواهد بود.

 

برندسازی با ایونت

سخن آخر

نکاتی که در این نوشته بررسی کردیم، اهمیت بازاریابی بر محور رویداد ها را به درستی نشان دادند. اگر در نظر دارید اطلاعات جامع تری در مورد برگزاری ایونت های مختلف کسب کنید توصیه می کنیم باقی مقالات وبلاگ ایران ایونت را حتما مطالعه کنید.

تهیه شده توسط بخش تحقیقات بازار ایران ایونت

 

ما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار ایونت های کشور

گردشگری شهری گردشگری شهری گردشگری شهری سایبانی برای آفتاب سالمندی سمنان- ایرنا- سالمندان عمده‌ترین متقاضیان... ادامه مطلب
برگزاری 520 کنسرت در شش ماه اول سال 98 برگزاری 520 کنسرت در شش ماه اول سال 98 برگزاری 520 کنسرت در شش ماه اول سال 98   آمار مجوزهای صادرشده دفتر موسیقی در نیمه نخست... ادامه مطلب
حضور بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی در نمایشگاه مبلمان حضور بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی در نمایشگاه مبلمان حضور بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی در نمایشگاه مبلمان یست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی ... ادامه مطلب
گزارشی از نمایشگاه کتاب تهران 98 گزارشی از نمایشگاه کتاب تهران 98  گزارشی از نخستین جمعه نمایشگاه کتاب تهران 98 سومین روز و نخستین آدینه نمایشگاه... ادامه مطلب
اطلاع رسانی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از 4 اردیبهشت 98 اطلاع رسانی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از 4 اردیبهشت 98 برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از 4 اردیبهشت 98 معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران با اعلام... ادامه مطلب

راه های ارتباطی با ما

آمار بازدیدهای سایت ایران ایونت

01137239
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
97
700
2591
5159
18457
25765
1137239

پیش بینی امروز
264

آنلاین (15 دقیقه گذشته):11
11 مهمان
صفر کاربر

IP شما:44.192.115.114

 

0
اشتراک